İzmit parke ustası

İzmit Parkeci

0543 454 55 90

İzmit parke ustası, parke döşemesi yaparken dikkat edilecek hususları şöyle sıralayabiliriz: Çoğunlukla döşetmek istediğiniz parke çeşidine karar vermelisiniz. Seçeceğiniz parkenin parkelerde kullanılan malzemenin sağlığa zararlı olup olmadığını belirten E1 belgesinin olup olmadığına dikkat edin.

Renk seçimi yaparken evinizin ışık alıp almadığına, duvar renginizin ve dekorasyonlara uyumlu bir parke rengi olduğuna dikkat edin. Parke döşemesi yapılacak yerin ölçüsünün doğru alınıp alınmadığına dikkat edin. Yanlış alınan ölçü hem parkenin hem de mekanın genel görüntüsünü bozar. Kullanım kolaylığı olan parkeleri seçmeniz gerekir. Parke döşemesi yapılacak zeminin her seviyesi ayı olmalıdır. Engebe ve çukurlar var ise düzeltilmelidir. Döşeme yapılmadan önce su tesisatı kontrol edilmelidir.

İzmit parke ustası

Eğer su sızıntısı varsa parkeler hasar görebilir. Döşeme yönü mekanın ışık aldığı yöne doğru olmalıdır. Döşeme yapılmadan 48 saat önce parkeler ambalajdan çıkartılmalıdır. Böylece mekanın ısı ve nemine kolay adapte olur. Döşeme işlemi bittikten sonra parkenin üzerine ince bir tabaka kuru talaş serilmelidir. Bu sayede parkenin nemi alınır ve zemine tam olarak yapışması sağlanır. Parke döşemesi yapılırken İzmit size en yakın parke ustasını web sitemiz üzerinden bulabilirsiniz.

Kocaeli İzmit Güvenilir Parke Ustası

Evinizin zemininde bulunan fayansları parke ile değiştirmek istediğinizde, mevcut parkeler eskidiğinde ya da yeni bir eve taşındığınız zaman parkeleri beğenmediğiniz de parkelerinizi değiştirmek ya da parke döşetmek isteyebilirsiniz. Evde kendi başınıza da parke döşeme işlemi yapabilirsiniz. Fakat işin uzmanından yardım almakta yarar vardır. İzmit parke ustası tarafından döşenen parkeler daha uzun süre kullanım olanağı sağlamaktadır. Aksi halde kırılma ve esnemeler yaşanabilir.

Seçeceğiniz parkenin laminat parke ya da çıkma parke olması parke ustaları için fark etmemektedir. Müşteri memnuniyeti odaklı, titiz işçilik ve kaliteli hizmet veren parke ustalarına web sitemizi kullanarak rahatça ulaşabilirsiniz. İletişime geçeceğiniz parke ustalarından parke fiyatları hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kocaeli İzmit Parke Döşeme

Parke döşemesi yapılırken ilk yapılması gereken şey parkenin döşeneceği zemin pürüzsüz hale getirilmelidir. Bunun için öncelikle parke altı şilte döşenmelidir. Bu sırada çivi başlarının döşemeye girmesine ve tamamen gömülmesine dikkat edilmelidir. Döşeme ile zemin kaplandıktan sonra döşemenin yüzeyi kazınır ve pürüzsüz bir hale getirilir. Aksi taktirde döşemenin üzerindeki pütürler parkeyi çizer.

Kaplanan yer döşemesinin ölçüleri çıkarılır. Daha sonra parkenin ölçüsü hesaplanır. Hesaplama sonrası alt döşemelere döşeme altılığı serilir ve parke döşenmeye başlanır. Döşeme altlığının serilmesi için altlık uygun ölçülerde kesilmesi, yan yana serilmeli ve maskeleme bandı ile sabitlenmeli.

Parkeler yan yana dizilir ve kilit sistemi ile birbirlerine kitlenir. Parkelerin birleşim yerlerinin alt alta gelmesi hoş bir görüntü değildir. Bu nedenle alt sıraya geçildiğinde birleşim alanın diğer parkenin oryasına gelmemesine dikkat edilmeli. Parkelerin yerleştirilmesi yapıldıktan sonra süpürgeliklerin montajı yapılır. Parke döşeme titiz bir çalışma ister. Bu sebeple kaliteli ve deneyimli işçilik sunan İzmit parke ustası aradığınızda web sitemizi kullanabilirsiniz. İletişime geçeceğiniz ustalardan parke döşeme fiyatları, en ucuz parke fiyatları, ahşap süpürgelik fiyatları, yapışkanlı parke fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirisiniz.

Parke Çeşitleri

Mekanlarda hem estetik açıdan hem de dekorasyonun tamamlayıcı bir parçası olarak parkeler göze çarpar. Sadece iç mekanlarda değil dış mekanlarda da parke kullanımı yapılır. Kolay temizlenebilir ve uzun ömürlü olması parkeyi diğer döşeme türlerinden ayırmaktadır. Parke çeşitleri masif parke, lamine parke ve laminat parke olarak 3 çeşide ayrılır.

Masif Parke

Masif parke tek bir ağaçtan elde edilen doğal bir parkedir. Ahşap malzeme bir bütün halinde kesilip fırınlanarak elde edilir. İlk kullanılan parke türüdür diğer bir adı da geleneksel parkedir. Uzun ömürlüdür ve yalıtımda kullanılır. Bütün bu özelliklerinin yanı sıra geri dönüşebilir olması en önemli özelliğidir.

Lamine Parke

Ahşapların üst üste bindirilmesi ile oluşur. 3 katmalı bir parkedir. Lamine parke, ahşap malzemelerin birkaç tabakasının birbirine yapıştırılması ile oluşur. Bunların üzerine ağaçlardan kaplama yapılması ile üretilir. 3 katmalı bir parkedir. Bazı zamanlarda 2 katman da olabilir. En alt ve orta katmanlarda yumuşak ağaç kullanılır. Yapılışı esnasında iki ağaç katmanı 5-10 mm kalınlığında ve parke oluşturmaya uygun nitelikte olan ahşap 2-5 mm kalınlığında katman ile birbirine dik gelecek şekilde sıcak preste tutkal ile yapıştırılır. Bu işlem ile malzemenin çalışması engellenerek hava koşullarından, nemden ve rutubetten daha az etkilenir.

Laminat Parke

Laminat parke diğer parke türlerine göre doğal malzemeden oluşmaz. 4 farklı sıkıştırılması ile oluşur. Kompozit bir malzemedir. Kaliteli ahşaba göre fiyatı daha ucuz olan MDF, HDF malzemelerin yapıştırılması ile oluşur. Doğal malzemeden üretilmemesi sebebi ile renk ve desen çeşidi çok fazladır. Uygulaması basittir. Rahat temizlenebilir ve düşük bir maliyete sahiptir. Fakat dayanıklı değildir, hasar gören yerler onarılmaz. En çok tercih edilen parke türüdür.

Derzsiz Parke

Plakalarının birleşim yerlerinde herhangi bir derz boşluğu olmayan, parke montajı yapıldığı zaman tek parça görünüme sahip olan parke türüdür. Kilit sistemi kullanıldığı için sağlamdır ve uzun süreli kullanıma yardımcı olur. Kilitlerin birleşme noktaları belirgin değildir.

Derzsiz parkenin temizliği nemli bir bez ile yapılabilir. Derzsiz parke klasik bir görüntü oluşturduğu için sadece dekorasyon yapılacağı zaman çok sık tercih edilir.

Parke Döşemesi Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mekanların bütünlüğünü sağlayan, tamamlayıcı ve dekoratif bir malzeme olarak karşımıza parke çıkar. Parkenin uzun süre kullanılmasında iyi parkenin seçimi, renk ve çeşit gibi etkenler önemlidir. Bunların yanı sıra parke döşemesi yapacak usta da oldukça önemlidir. Parke döşemesi yapacak ustayı seçerken, daha önce yaptıkları işlere bakmanızda fayda vardır. Aksi halde herhangi birine döşeteceğiniz parke hem olumlu sonuçlar vermez hem de uzun süreli kullanım sağlamaz. Bu sebeple kaliteli hizmet veren güvenilir parke ustası ile çalışmanız gerekmektedir.

Parke Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Parke çeşitleri renkleri fazla olduğu için insanlar parke seçerken kararsız kalabilmektedir. Parke seçerken ilk dikkat edilmesi gereken parkenin rengidir. Parke rengi seçerken göz önünde bulundurulması gereken mobilyalarınızın, dekorasyonlarınızın ve duvarlarınızın rengidir. Mekanda bulunan mevcut renklere göre değişik renk seçilmesi estetik görünüm açısından göz yorabilir. Ayrıca önemli bir diğer hususu güneş ışığının evinize geliş açısı renk seçiminde oldukça önemlidir.

Açık renk parkeler mekanı aydınlık gösterirken, koyu renk parkeler karanlık gösterebilir. Parke rengi seçerken süpürgelik rengi ve yüksekliği seçimine de dikkat edilmelidir. Parkenizler aynı renk veya zıt renk bir parkenin seçilmesi doğru bir karar olacaktır.

Kullanım alanına göre doğru parkenin seçilmesi gerekmektedir. Parkeler konut ve ticari olarak iki farklı çeşide ayrılmaktadır. 21-23 arası sınıflar konut, 31-33 arası sınıflar ticari amaçla kullanılır. Parkelerde kullanılan kilit sistemleri de parke seçerken dikkat edilmesi gereken özelliklerden biridir. Çünkü parkenin sağlamlılık süresini belirler. İzmit parke ustası sizlere parke seçiminde yardımcı olacaktır.

Derzli Parke

Plakaların birbirileriyle birleştikleri yerlerde V şeklinde 1 mm lik boşluklar var ise bu parke çeşidine derzli parke denilir. Bu boşluklar görüntü olarak seramiklerdeki derz görüntüsüne benzer. Seramikler döşendikten sonra derz dolgusu harç ile yapılır fakat parkelerde böyle bir surum söz konusu değildir. Derzli parke, fabrika üretimi sırasında bu şekilde üretilir.

Derzli parke kullanmak istiyorsanız dikkat edilmesi gereken bir husus vardır. Derzlerin zarar görmemesi için mobilyalar itekleyerek değil kaldırıp taşınmalıdır. Temizlik yapılırken normal parke gibi nemli bir bez ile rahatça temizlenebilir. Estetik açıdan daha hareketli bir dekorasyon istenildiğinde tercih edilir.

İzmit Parke Döşeme fiyatları ve en uygun günlük İzmit Parke Döşeme şirketleri, firmaları burada.

İzmit şehrinin tüm ilçe ve mahallelerine Parke Döşeme hizmeti veren ustalarımız bulunmaktadır.

İzmit Parke Döşeme fırsatları konusunda da her an bilgi alabilmek için sosyal medya hesaplarımızdan takipte kalın. Unutmadan söyleyelim; sosyal medya hesaplarımızı takip ederek belli aralıklarla paylaşılan İzmit Parke Döşeme fırsatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

İzmit Parke Ustası

İzmit parke ustası, sizlerin bulunduğunuz yere en yakın parke ustasına direkt olarak ulaşmasını sağlamak amacı ile oluşturulmuştur. Bu sayede sizler de en yakın parke ustasını bulabilir ve iletişime geçebilirsiniz. Güvenilir bir usta ile çalışmak yaşam alanlarınızın iyileştirilmesi için önemli bir adımdır. Bu nedenle sizler de İzmit parke ustası arıyor iseniz, sitemizden yararlanabilirsiniz.

Parke döşemesine ilişkin müşterilerin tercihleri ve özle istekleri olabilir. Parke nasıl döşenir, özel parke türleri nelerdir ve hangi parkeyi kullanmalıyım gibi kafanızda soru işaretleri oluşabilir. Burada önemli olan profesyonel bir yardım desteği ile en mükemmel özellikteki ürünü bulabilmektir. Hem parke seçimi konusunda destek almak iyi gelecektir.

Parkenin özelliği, rengi ve dokusu bu konuda önemlidir. Parke ustasının tercihi ve danışmanlığında sizler de yaşam alanlarınızı güzelleştirecek parkeleri seçebilirsiniz. Bunun dışında parke döşemesi konusunda da gene parke ustasından yardım almak, kısa süreli olarak hızlı ve pratik parke takım işleminin sağlanması anlamına gelir.

İzmit parke ustası

İzmit Parke Laminat Döşeme

İzmit parke laminat döşeme ile birlikte yaşam alanlarınız için doğru tercihler yapabilirisiniz. İsterseniz yeni yapılarınız için laminat parke seçiminde bulunursunuz. İsterseniz, yaşam alanlarınızda mevcut olan parkeleri değiştirmek isteyebilirsiniz. Parkeler belirli süre sonra yıpranmaya ve çizilmeye maruz kalırlar. Kabarabilir, su çekebilir, çizilebilir, tahrip edilebilir ve kırılabilir. Bu gibi olumsuz durumlardan kurtulmak için de en iyi yöntem tamirdir. İster belirli bir alanı tamir ettirebilirsiniz.

İsterseniz de yeni İzmit laminat parke seçimleri ile birlikte alan yenilemesi yapabilirisiniz. Her ne koşulda olursa olsun iyi bir usta ile çalışmak, döşemelerin de iyi yapılması anlamına gelecektir. Bu nedenle sizler de İzmit parke laminat döşeme işlemlerini bu alandan yaptırabilirsiniz. Daha güvenilir ve profesyonel çalışmalar ile birlikte sizler de referansları inceleyebilme imkanına sahip olursunuz.

Laminat parkenin çeşitleri vardır. Laminat parkeye olan ihtiyaca uygun olarak sizler de güvenilir markalar ile çalışabilirsiniz. Güvenilir markaları tercih eden parke laminat döşeme işlemi ile birlikte buradan yararlanmak sizlere de tasarruf ettirecektir. Hem paradan hem de zamandan tasarruf etmek için, hızlı ve pratik parke takım işlemini sizler de keşfedebilirsiniz. Parke ustalarının profesyonel şekilde bir işi icra etmesi, zeminin düz olmasını sağlar.

Parke takılması işleminde oluşan herhangi bir açıklık ya da potluk durumu, nem almasını kolaylaştırır. Nem alan parkeler bir yerden kabarmaya başlayacaktır. Ayrıca her ne kadar suya dayanıklı dahi olsa, parkenin türünün önemi kadar parke takılmasının da profesyonel olmasının faydası vardır. Güvenilir bir çalışma bunu gerektirir.
Temiz Çalışma ve Kaliteli İşçilik

Temiz çalışma sonucu kaliteli işçilik çıkartıyoruz. Bu özelliği ile birlikte de uzun ömürlü kullanım sağlıyoruz. Herhangi bir sorun yaşanmadan ve zemin pürüzsüzlüğüne dikkat ederek, parke takılmasının kolaylaşmasını sizler de bu noktada fark edebilirsiniz.
Zamandan Tasarruf

Zamandan tasarruf edebilmek adına sizler de İzmit parke ustası ile birlikte çalışma yapmalısınız. Parke ustası arıyor ve kiminle çalışacağınıza karar veremiyorsanız, buraya bakmadan karar vermeyin diyebiliriz.
Uygun Maliyet Uygun İşçilik ücreti

Hem parke maliyeti hem de işçilik konusunda uygun bir bütçe çalışmak için burayı keşfetmelisiniz. Ancak bu şekilde her zaman güven duyulacak profesyonelliği bulabilmeniz de kolaylaşacaktır.

Zeminin kaplanması hususunda son dönemlerde en sık tercih edilen bir tür olan laminat parke ile yaşam alanlarınızı daha ferah gösterebilirsiniz. Renk çeşitliliği, dayanıklılık çeşitliliği ve sağlık açısından çeşitli belgelere sahip türleri ile birlikte döşemelerinizi kendiniz seçebilirsiniz. Estetik görünümlü v doğal konforlu ürünler ile birlikte bu alandaki çeşitliliğe sizler de şaşıracaksınız. Bu nedenle uygun ürün seçimi için ve size en yakın laminat parke ustası ile çalışmak için iletişim numaralarından yararlanabilirsiniz.

0543 454 55 90

KOCAELİ İZMİT LAMİNAT

izmit laminat olarak başta izmit merkez olmak üzere Kocaeli'nin her yerinde sizlere hizmet vermekteyiz.

İzmit Parkeci

Günün her saatinde bizi arayıp bilgi alabilirsiniz

0543 454 55 90

error: Content is protected !!